Co zrobić, kiedy masz zatargi z szefem?

Nie ma co tu kryć, nie każda współpraca z przedsiębiorcą, u którego jesteśmy zatrudnieni w oparciu jakąkolwiek umowę, czy to o pracę, czy to zlecenie lub o dzieło, a czasem nawet bez umowy, kończy się dla nas dobrze oraz owocnie. Nie brakuje bowiem ludzi, którzy kosztem innych starają się zarobić. Tutaj jednak pojawia się prawo, chroniące takie osoby przed nieuczciwością pracodawców. Przykładów tego, kiedy można się do nich udać, jest naprawdę wiele. Pierwsza osobą, do której jednak w takich sytuacjach należy się zwrócić, jest radca prawny.

Co może zrobić radca prawny?

U radcy możemy liczyć na postawienie pierwszego kroku w naszej sprawie, a więc możemy otrzymać to, czego w takiej sytuacji bardzo jest nam potrzebne – odpowiedniej wiedzy oraz porady, gdzie i do kogo udać się z naszym problemem oraz komu opowiedzieć o tym, jak wyglądał stosunek pracy. Radca doskonale zna się na swoim fachu, jest więc w stanie podpowiedzieć, jakie dalsze kroki należy poczynić oraz co jest najlepsze dla nas oraz dla ogólnego rozwoju sytuacji, w jakiej się znaleźliśmy.

Punkt drugi: prawnik

Takie sprawy między pracownikami a pracodawcami dosyć często trafiają do sądu, gdzie zatrudniony szuka sprawiedliwości. Tutaj potrzebny będzie dobry prawnik, który będzie reprezentowali interesy poszkodowanego. Konieczne jest znalezienie jak najbardziej odpowiedniej osoby, ponieważ wiadomo, że firmy zwykle zatrudniają największych i najlepszych z branży. Twój wynajęty adwokat musi mieć więc odpowiednie doświadczenie w prowadzeniu podobnych spraw.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*