Nie przyjąłeś mandatu – i co dalej?

Przepisy ruchu drogowego są z roku na rok coraz bardziej zaostrzane, a kierowcy – niekoniecznie zawsze tak samo uważni. O  otrzymaniu mandatu nie zawsze świadczy jedynie brak doświadczenia, brawura czy zwyczajna niechęć do stosowania się do przepisów. Czasem zostajemy ukarani nawet w przypadku, kiedy jakaś sytuacja zostaje  na nas wymuszona lub gdy zdarza nam się po raz pierwszy. Nie zawsze również zgadzamy się z decyzją policjanta. Na szczęście przysługuje nam prawo do odmówienia przyjęcia mandatu.

Co się dzieje potem?

Policjant zwykle przypomina, że możliwe jest nieprzyjęcie nałożonego mandatu oraz że w takiej sytuacji sprawa zostaje skierowana do sądu. Jeśli cała sytuacja została nagrana, szanse na wygranie sprawy są małe, jednak jeśli nic nie zarejestrowało przypadku, a ty czujesz się poszkodowany, zawsze warto walczyć o swoje. W takim wypadku przyda się jednak  adwokat, jego doświadczenie oraz pomoc.

Czy można stawać przed sądem bez adwokata?

Oczywiście, że jest to możliwe, jednak jest też raczej bezsensowne. Pewny prawnik jest w stanie bowiem odpowiednio wcześnie poinstruować, jak może wyglądać przebieg takiej rozprawy, jakie są szanse oraz jakie zagrożenia w związku z całą sprawą. To również od niego możesz dowiedzieć się wszystkich istotnych informacji oraz ewentualnych dalszych kroków postępowania. Nie szukaj jednak byle gdzie – jeśli chcesz mieć pewność, że trafiasz w odpowiednie ręce, koniecznie skorzystaj z opinii innych użytkowników.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*