Alimenty na dziecko

Rozwód jest przykrym doświadczeniem, szczególnie wtedy, kiedy w naszej rodzinie są dzieci. Zgodnie z prawem, jedno z rodziców, które nie zajmuje się na co dzień dzieckiem, musi płacić comiesięczne alimenty, aby wspomóc stałego opiekuna.

Gdy rodzic nie chce płacić alimentów

Często się zdarza, że któryś z rodziców nie chce płacić alimentów na swoje dziecko, usprawiedliwiając się brakiem dochodów albo innymi powodami. W takiej sytuacji mamy pełne prawo, aby rozpocząć sprawę sądową, podczas której padnie wyrok nakazujący spłacić zobowiązanie wobec podopiecznego. Koszty utrzymania dziecka są niestety bardzo wysokie i często jeden rodzic nie radzi sobie z jego jednoczesnym wychowywaniem i stałą pracą a pełny etat, co w konsekwencji może rodzić problemy finansowe.

Adwokat z Częstochowy

Jeśli mieszkamy na terenie Częstochowy, w dość prosty i skuteczny sposób możemy znaleźć dobrą kancelarię, która pomoże rozwiązać nam problem związany z unikaniem płacenia alimentów przez drugiego rodzica. Zanim udamy się do prawnika, który pomoże nam uzyskać alimenty w częstochowskim sądzie, musimy przygotować następujące informacje:

  • okres, w którym drugi rodzic unika płacenia alimentów;

  • zaświadczenie o rozwodzie;

  • miesięczne koszty związane z utrzymaniem dziecka (opieka medyczna, wyżywienie, szkolnictwo, zajęcia dodatkowe).

Ponadto, jeśli rodzic opiekujący się na co dzień dzieckiem nie posiada wysokich dochodów (np. cały dzień opiekuje się dzieckiem), wówczas możemy wnieść o podwyższenie alimentów.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*