Wynajmuj mieszkanie rozsądnie

Wiele osób decyduje się wynająć swoje mieszkanie, ponieważ jest to dobry sposób na uzyskiwanie comiesięcznego dochodu. Jednak konsekwencje nierozsądnego wynajmu mogą być dla nas bardzo poważne, dlatego warto zapamiętać kilka istotnych zasad, które uchronią nas od problemów w przyszłości.

Postępuj legalnie

Uzyskiwanie dochodu nielegalnie, czyli bez zgłoszenia tego faktu do urzędu skarbowego, może być bardzo ryzykowne w momencie, kiedy dojdzie do konfliktu pomiędzy nami a lokatorami. Może się okazać, że niesforny lokator zaniecha płacenia czynszu i w żaden sposób nie będziemy mogli sobie poradzić z jego niesubordynacją. W takiej sytuacji jesteśmy postawieni pod ścianą, gdyż nie tylko nasz lokator działa wbrew prawu, ale również nasze zachowanie pozostawia wiele do życzenia w opinii urzędu skarbowego.

Zasady dobrego wynajmu

Zanim wynajmiemy mieszkanie, musimy pamiętać:

  • Nie ma większego błędu niż ściągnięcie jakiejkolwiek umowy z Internetu bez wcześniejszego zapoznania się z jej treścią. Umowa jest wiążąca dla dwóch stron, dlatego zanim zdecydujemy się na taką nieroztropność, warto dokładnie przemyśleć, czy aby na pewno nasza umowa nas w jakikolwiek sposób chroni.

  • Jeśli nie potrafimy sami sporządzić umowy, możemy skorzystać z usług odpowiednich kancelarii, które pomogą nam ją stworzyć w sposób zgodny z obowiązującymi przepisami oraz prawem mieszkaniowym, które reguluje wiele kwestii związanych z wynajmem.

Ważna jest roztropność, ponieważ nawet najsympatyczniejszy lokator może okazać się dla nas ogromnym ciężarem i sprawić, że stracimy dochód związany z okazjonalnym wynajmem naszego mieszkania.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*