Masz długi? Kolejni komornicy pukają do twoich drzwi?

Polacy zadłużeni są na niemal 65 mln zł. Niestety z roku na rok, kwota ta rośnie a banki mają coraz większe problemy ze ściągalnością długów.

Dlatego też już od dłuższego czasu można zauważyć zaostrzenie polityki kredytowej, co niestety skutkuje sporymi utrudnieniami przy większych kredytach. Nawet najmniejsze opóźnienie w płatnościach jest odnotowywane i wpływa niekorzystnie na naszą historię w BIK-u.

 

Praktycznie każdy z nas ma jakiś kredyt, debet bądź kartę kredytową. Niestabilna sytuacja na rynku pracy powoduje, iż zadłużamy się coraz bardziej i niestety nie spłacamy naszych zobowiązań.

 

Jednak jeśli nawet wydaje nam się że sytuacja jest już beznadziejna a do naszych drzwi pukają kolejni komornicy pomóc może dobry adwokat . W naszym imieniu wynegocjuje nowe warunki spłaty kredytów, tak aby udało nam się uwolnić od długów.

 

Zaciąganie kolejnych pozabankowych pożyczek, jest najgorszym co można zrobić i niestety nie rozwiąże problemów wręcz przeciwnie.

Dbajmy również o nasze interesy i pilnujmy wierzycieli, aby spłacali zobowiązania wobec nas. Pamiętaj, iż każda płatność ma swój termin, po którym się przedawnia i nic już nie można zrobić od strony prawnej. Pozostaje tylko liczyć na dobrą wolę wierzyciela. Jest mnóstwo kancelarii, które specjalizują się w ściąganiu długów. Warto zwrócić się do nich o pomoc.

Staraj się dojść do porozumienia z bankami i nie unikaj ich telefonów czy pism. Niestety negatywna historia w BIK-u ciągnie się potem latami

2 Komentarze

  1. Mój narzeczony bardzo długo zwlekał z odbieraniem telefonów od windykatorów. W ostatnim momencie udało mi się go przekonać do wizyty u prawnika. Teraz wszystkie umowy są na nowo spisane i spłacamy wszystko regularnie.

  2. Miałem świetnie prosperującą firmę, dopóki klienci nie przestali płacić faktury. Wierzyłem i ufałem, dawałem czas. Niestety sam wpędziłem się przez to w kłopoty finansowe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*