Jak przekonać do siebie pracodawcę

Rynek pracy ciągle potrzebuje fachowców z doświadczeniem. Co jednak kiedy nie mamy doświadczenia, ale umiejętności nabyte w innych miejscach pracy lub poza pracą w naszej opinii pozwalają nam pracować wydajnie? Trzeba przekonać pracodawcę!

 

Nasze atuty jako broń

 

Pierwszym krokiem jest określenie swoich atutów na danym stanowisku. Można usiąść z kartką i wynotować wszystkie zalety i umiejętności, które to przychodzą nam do głowy. Następnie musi nastąpić selekcja tych, które będziemy w stanie obronić w rozmowie i poprzeć w jakikolwiek sposób. Matka, która po urlopie macierzyńskim lub przerwie w zawodowym życiorysie chce wrócić do pracy, jako umiejętność pracy w grupie może wszakże wskazać różne działania społeczne. Chcąc pracować w dziale marketingu można użyć jako karty przetargowej własnego bloga lub innego medium, w którym to się udzielamy z sukcesami. Doświadczenie to nie zawsze tylko praca na danym stanowisku. Warto poprosić kogoś, kogo dobrze znamy o pomoc. Ten ktoś może wpaść na pomysły, których to nawet nie mieliśmy nigdy wcześniej.

 

Czas na rozmowę

 

Kiedy złożymy CV i odpowiedni list motywacyjny, może nadejść chwila zaproszenia na rozmowę. Tutaj, oprócz wspomnianych wcześniej i opracowanych atutów, można wykorzystać kolejny zabieg. Najbardziej korzystna dla nas byłaby umowa o pracę na czas określony ze względu na pełne wynagrodzenie. Jednak może się zdarzyć również umowa na okres próbny, która może mieć do trzech miesięcy. W najgorszym wypadku otrzymamy zaproszenie na staż, które jednak również da nam możliwość pracy za duże pieniądze jeśli się sprawdzimy. Sam staż nierzadko jest niestety bezpłatny.

2 Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*