Bądź gotowy na zmiany – szkolenie VAT 2020

Jesteś księgowym, doradcą podatkowym, pracujesz w kadrach i płacach, a może posiadasz własne przedsiębiorstwo i chciałbyś uzyskać komplet najświeższych informacji dot. podatków od ekspertów, którzy na co dzień doradzają największym polskim i zagranicznym firmom?

Początek roku to doskonały moment na gruntowne przygotowanie się do mających mieć miejsce zmian w podatkach.Tym razem niemała rewolucja szykuje się m.in. w podatkach CIT, PIT oraz VAT. Jeśli chciałbyś się dowiedzieć jakie wymogi należy wziąć pod uwagę w tym roku kalendarzowym i jak przystosować działanie swojej firmy do najnowszych przepisów, to serdecznie zapraszamy na szkolenie podatkowe „Zmiany w VAT 2020„! 

Zmiany w VAT 2020 – co nas czeka?

·        MIKRORACHUNEK PODATKOWY:

Jedną z najważniejszych zmian, która weszła w życie wraz z początkiem obecnego roku jest wprowadzenie tzw. mikrorachunków podatkowych w urzędach skarbowych, na które należy wpłacać wszystkie kluczowe podatki, a więc PIT, CIT oraz właśnie VAT. Według założeń takie rozwiązanie ma nie tylko przyczynić się do sprawniejszej obsługi płatności związanych z podatkami, ale również ograniczy liczbę omyłkowych przelewów na niewłaściwe konto urzędów skarbowych, a także umożliwi wpłacanie odsetek za zwłokę powstałych na skutek zaległości podatkowych oraz kosztów upomnienia. Wszelkie wątpliwości związanie z mikrorachunkiem rozwieje organizowane przez nas szkolenie podatkowe Zmiany w VAT 2020„, na które mamy przyjemność Państwa zaprosić. 

·        TRANSAKCJE POWYŻEJ 15 TYS. I BIAŁA LISTA:

Masz do opłacenia fakturę o wartości ponad 15 tysięcy złotych? Od 2020 roku na twoją firmę zostanie nałożony obowiązek dokonania wpłaty na WYŁĄCZNIE na rachunki zamieszczone w wykazie podatników na tzw. białej liście. Zapłata na rachunek spoza wspomnianej listy może wiązać się z takimi konsekwencjami jak m.in.: brak możliwości zaliczenia wydatku do kosztów uzyskania przychodów bądź zmniejszenie wysokości kosztów w PIT, CIT i odpowiedzialność solidarną VAT. 

·        ZMIANA USTAWY O PODATKU OD TOWARÓW I USŁUG 

Od 1 kwietnia 2020 r. na mocy nowych przepisów podstawą do identyfikowania towarów i usług w celu określenia obowiązującej w ich przypadku stawki VAT (8% bądź 5%) będą stanowić kolejno: Nomenklatura Scalona (CN) oraz Polska Klasyfikacja Wyrobów i Usług z 2015 roku. Tym samym w końcu będziemy mogli pożegnać się ze skomplikowaną Polską Klasyfikacją Wyrobów i Usług (PKWiU) z 2008 roku. 

Dlaczego warto wziąć udział w szkoleniu podatkowym Zmiany VAT 2020?

Ponieważ jest to nie tylko szansa na zwiększenie swoich kompetencji oraz uporządkowania posiadanej wiedzy i otrzymanie najbardziej aktualnych wiadomości dotyczących zmian w VAT 2020, ale przede wszystkim jest to inwestycja w rozwój osobisty!

Choć wiedza ze specjalistycznej literatury jest niezastąpiona, to niestety nie jest ona w stanie nadążyć za co i raz pojawiającymi się zmianami w przepisach oraz nowych ustawach. To własnie wówczas z pomocą przychodzą szkolenia podatkowe, których program bierze pod uwagę wszystkie aktualne zmiany, a informacje przekazywane przez prowadzących je ekspertów (m.in. radców prawnych, doradców podatkowych oraz prawników) są prezentowane w przejrzysty i czytelny sposób dla wszystkich uczestników. 

Więcej na stronie https://akademialtca.pl/

Bądź pierwszy, który skomentuje ten wpis!

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.


*